تاثیر گذاری

تاثیر گذاری

تاثیر گذاری

 

شما با خوندن این مقاله ارزشمند ( تاثیر گذاری )، می توانید، آموزش ببینید که روی دیگران تاثیر بگذارید و به یک فرد کاریزماتیک تبدیل شوید.

رمز موفقیت افراد تاثیر گذار چیست؟ تا به حال برای شما پیش آمده که با یک فرد تاثیر گذار برخورده باشید؟ و یا خودتان را به آب و آتش زده اید تا روی دیگران و اطرافیانتان تاثیر بگذارید؟

دکتر مارتین لوتر کینک مبارز  حقوق سیاه پوستان، نسلی را برای سخنرانی به نام ( رویایی دارم ) که درباره برابری حقوق میان سیاه پوستان و سفید پوستان است، تحت تاثیر قرار داد.

خانم مارگرت تاچر، نخست وزیر بریتانیا، به خاطر قاطع بودن به عمل و گفته هایش، به بانوی آهنی معروف و شناخته شده است. برای مثال، اسحاق نیوتون یک فیزیکدان، ریاضیدان و اختر شناس انگلیسی بیشتر با داستان کشف جاذبه شناخته می شود و کار های او تاثیر عمیقی بر روی  تاریخ علم گذاشته است.

برای مثال مهانداس کار امچاند گاندی، رهبر سیاسی  و معنوی  هندی ها  بود که ملت هند را به آزادی  از استعمار  امپراتوری  بریتانیا رهبری کرد و یک فردی بسیار تاثیر گذار بوده است.

تاثیر و تاثیر گذاری چیست؟

 

تاثیر عبارت است از ایجاد تغییر بدون اجبار مستقیم برای وقوع آن. دکتر بیکر در کتاب خود تحت عنوان ابزار جدید اثر گذاری، اینگونه اثر گذاری را تعریف می کند: تاثیر و اثر گذاری باید در جهت متقاعد سازی   باشد و باید به گونه ای باشد که به خود، مدیر خود، سازمان و در نهایت مشتریان سود برساند.

تاثیر گذاری چیست؟

 

تاثیر گذاری چیست؟

یکی از مهم ترین  عواملی که در ارتباطات ما مهم و پر اهمیت است، تاثیر گذاری است. شما با استفاده از تاثیر گذاری روی افراد می توانید روی دیگران، ترفیع شغلی، مذاکرات، جلسات کاری، فروش محصولات، بلاگری، سخنرانی و … توجه دیگران را به خود جلب کنید.

تاثیر گذاری و نفوذ و ترغیب اینکه دیگران حرف های شما و خواسته هایتان را قبول کنند، در ماجرا های عاشقانه و ایجاد روابط جدید نیز، کمک شایانی می کند.

می توانید مشاهده کنید که افراد تاثیر گذار، افرادی جذاب و کاریزماتیک هستند. برای اینکه شما به یک فرد تاثیر گذار و جذاب تبدیل شوید، باید این مهارت را در خودتان تقویت کنید و فعالیت و تمرین های لازم را انجام دهید.

اگر شما فردی تاثیر گذار نیستید و می خواهید به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید، می توانید با یادگرفتن ترفند های تاثیر گذاری، این مهارت را در خودتان تقویت کنید.

سخنور کیست؟

9 صفت افراد تاثیر گذار

 • مثبت اندیشی
 • اعتماد به نفس
 • همدلی
 • گوش دادن فعال
 • وظیفه شناسی
 • گذشت مسالمت آمیز
 • سکوت به موقع
 • صحت اعتبار
 • انعطاف فکری

ترفند های تاثیرگذاری

 

ترفندهای تاثیرگذاری

 • شکار مناسب را انتخاب کنید

برای اینکه روی دیگران و اطرافیانتان تاثیر بگذارید، باید ابتدا مخاطب هدف خود را مشخص کنید. برای مثال شما یک بلاگر در فضای مجازی هستید و می خواهید با جملات انگیزشی و حس مثبت، روی مخاطبان خود تاثیر بگذارید زیرا مخاطبان شما، فالور هایی هستند که نیازمند به حس مثبت هستند.

شما برای تاثیر گذاری، باید خلاء مخاطبان خود را پر کنید. برای مثال به راحتی می توانید روی افرادی که اعتماد به نفس و عزت نفس کمی دارند، تاثیر بگذارید.

برای مثال خانم دکتر مریم مبارکی، یک رسالت ویژه و مهم برای مخاطبان خود دارد. این مدرس تاثیر گذار در صفحه مجازی، با دادن حس خوب و گفتن نکات علمی راجب فن بیان، اعتماد به نفس، ثروت سازی با کلام، زبان بدن، شخصیت شناسی MBTI و…روی مخاطبان خود تاثیر می گذارد و آن ها را به سمت یادگیری مهارت های مختلف می کشاند.

 • با ایجاد امنیت و اطمینان، به شکل غیر مستقیم اقدام کنید

برای اینکه روی دیگران تاثیر بگذارید، باید در ابتدا یک حس امنیت و اطمینان در آن ها ایجاد کنید. برای مثال، اگر شما یک فروشنده هستید، در ابتدای کار که می خواهید جنس خود را به فروش برسانید، مشتری گارد می گیرد و به شما اعتماد نمی کند. شما به عنوان یک فروشنده، در ابتدا باید یک رابطه دوستانه و صمیمی ایجاد کنید و به او اطمینان بدهید که هدفی از نزدیک شدن به مشتری خود ندارید، و نمی خواهید به اصطلاح سر او کلاه بگذارید.

 • خودتان را کاریزماتیک و جذاب نشان دهید

برای اینکه روی اطرافیان خود تاثیر بگذارید، نباید خودتان را فردی ساده لوح نشان دهید. با نشان دادن یک فردی با اعتماد به نفس و در عین حال متواضع و فروتن، می توانید خود را تاثیر گذارتر و کاریزماتیک نشان دهید.

 • برای دیگران یک نیاز خلق کنید

برای مثال، یک بلاگر و مدرس، در ابتدا با ایجاد و سوال پرسیدن از مخاطب، در ذهن آن کنجکاوی ایجاد می کند. در این حالت، مخاطب حس نیاز می کند و دوره یک مدرس را شرکت می کند. افرادی که در زندگی خود کمبودی ندارند، نمی توان به راحتی روی آن ها تاثیر گذاشت. یعنی باید حس نیاز مخاطب را شناسایی کنید و برای رفع آن تلاش کنید.

شما می توانید به راحتی روی مخاطب های خود تاثیر بگذارید.

تاثیر نوشیدن آب در سخنرانی

 • شنونده خوبی باشید

امروزه به دلیل دغدغه های زیاد، افراد شنوندگان خوبی نیستند. یک فرد وقتی به شما مراجعه می کند و از مشکلات خودش حرف می زند، شما باید به حرف های طرف مقابل خود، به خوبی گوش دهید و به میل و خواست آن ها رفتار کنید.

برای تاثیر گذاری و جلب نظر دیگران، در ابتدا بهتر است مانند خواسته و میل آن ها رفتار کنید. اگر شما یک بلاگر یا مدرس هستید و می خواهید روی مخاطبان خود تاثیر بگذارید، شما می توانید مانند آینه ای از مخاطبان خود باشید و مانند آن ها رفتار کنید.

این کار باعث می شود این افراد شما را بپذیرند و شروع به پیدا کردن خودشان می کنند.

 • مخاطب خود را بیشتر درک کنید

هنگام ارائه مطلبی برای دیگران، همان چیزی را بگویید که افراد دوست دارند، بشنوند. شما با گفتن حقایق و درد های مخاطبان خود، می توانید با افزایش جذابیت گفته هایتان را قانع کننده تر جلوه بدهید. برای مثال می خواهید پستی راجب اعتماد به نفس در فضای مجازی منتشر کنید. در پست خود، می توانید بگویید، (میدونم اعتماد به نفست پایینه و از بچگی هدف ها و خواسته های تو نادیده گرفته شده ولی …. )

در این پست ما داریم، راجب درد های مخاطب خود حرف می زنیم و به گونه ای مخاطبان خود را درک می کنیم.

 • خودتان را اثبات کنید (تاثیر گذاری)

شما برای تاثیر گذاری روی مخاطبان خود، باید خودتان را اثبات کنید. دیگران باید در ابتدا ارزش و رسالت شما را بدانند و بعد به شما اعتماد کنند.

 • ظاهر فیزیکی خود را فراموش نکنید

یکی از موارد پر اهمیت در تاثیر گذاری برداشت اولیه (first impression ) شما در چند ثانیه اول در یک گفت و گو، وقت دارید که روی دیگران تاثیر بگذارید. یک برداشت اولیه مثبت و قدرتند می تواند شما را فردی کاریزماتیک و تاثیر گذار نشان دهد.

ظاهر شما و لباسی که می پوشید، تاثیر زیادی در تاثیر گذاری شما دارد.

این موارد تعداد بسیار کمی از ترفند های تاثیر گذاری روی دیگران بودند، که شما با رعایت کردن این ترفند ها، می توانید به یک فرد تاثیر گذار و کاریزماتیک تبدیل بشوید.

دوره هوش کلامی

استراتژی  اثر گذاری از نظر  بیکر

 

استراتژی اثر گذاری از نظر بیکر

دکتر بیکر در کتاب خود تحت عنوان، ابزار جدید اثر گذاری به تشریح تعاریف اثر گذاری می پردازد و بیان می کند که اثر و تاثیر گذاری باید در جهت متقاعد سازی باشد و به گونه ای که به مخاطبان خود تاثیر بگذارد.

تاثیر گذاری و متقاعد سازی به معنای کلک زدن و حقه بازی نیست. به عقیده بیکر  4 استراتژی اثر گذاری وجود دارد و می توانید با این 4 استراتژی، دیگران را متقاعد ساخت که شامل تحقیق، محاسبه، انگیزش و همکاری هستند. استراتژی ها ترکیبی از سبک های کششی و فشار ی یعنی ( هل دادن ) و ( کشیدن ) بوده و همچنین شامل رویکرد های منطقی و احساسی می شود.

از نظر بیکر، سبک فشار شیوه ای مستقیم برای رساندن منظور است. اما سبک کشش، شیوه ای غیر مستقیم و زیرکانه ای برای متقاعدکردن دیگران است. در رویکرد منطقی، برای نتیجه گرفتن و رساندن منظور استفاده می شود ولی در رویکرد احساسی با بدست آوردن دل دیگران، می توان آن ها را متقاعد کرد و به هدف خود رسید. هر کدام از این استراتژی ها، در شرایطی مناسب و بسیار موثر و کاربردی خواهند بود.

تقویت صدا در فن بیان

چارچوب اثر گذاری بیکر

 

 • استراتژی تحقیق ( فشار، منطقی )

یک محقق از چیز هایی مانند اشکال، نمودار و گراف ها برای تقویت استدلال ها استفاده می کند. شما در این رویکرد و استراتژی تحقیق، به صورت شیوه مند عمل خواهید کرد.

 • استراتژی انگیزشی (  فشار، احساسی )

در استراتژی انگیزشی افراد  با چشم انداز  سازنده و کار آمدی که از آینده رقم می زنند و تصور می کنند که اگر این کار را انجام دهند در آینده، چه چیز در انتظار آن ها است. کسانی که به خوبی از این استراتژی بهره می گیرند، به خوبی از کلمه ها استفاده  و بهره مند می شوند.

 • استراتژی همکاری ( کشش، احساسی )

کسانی که در استراتژی همکاری مهارت زیادی دارند، به طور شگفت انگیزی می توانند تیم خود را تشکیل دهند. این افراد از  احساسات افراد برای شرکت دادن در تصمیم گیری ها استفاده می کنند و در قلب و ذهنشان نفوذ می کنند.

 • استراتژی محاسبه ( کشش، منطقی)

به عنوان  یک محاسبه گر ترجیح خواهد داد که جنبه های  مثبت  درخواست خود را برجسته کنید. استراتژی انگیزشی از نظر رویکرد بیکر یعنی شما ترجیح دهید، جنبه های مثبت و مفید یک درخواست را برجسته کنید. در این رویکرد انگیزشی شما اقدام به تغییر و نقاط ضعف و برجسته کردن آن می کنید.

چگونه یک فرد، تاثیر گذار باشیم

 

چگونه یک فرد، تاثیر گذار باشیم

 

بعضی از افراد از وقتی به دنیا آمده اند، به طور ذاتی تاثیر گذار هستند و از بقیه انسان ها بهتر هستند. این افراد از نظر استعداد هایی نظیر فیزیکی، هوشی، هنری و … از بقیه افراد جلوتر هستند.

 • مهارت تصمیم گیری را در خودتان پرورش دهید

یک از مهارت های مدیریتی، تصمیم گیری است. تصمیم گیری های ما در زندگی بسیار مهم و حیاتی هستند. تصمیم گیری های ما مهارتی هستند که باید آموخته شوند. برای تسلط به مهارت تصمیم گیری، باید تصمیم گیری های مهم زندگیتان را تحلیل و بررسی کنید.

بعد از تصمیم گیری، ما نمی توانیم نتایج آن تصمیم گیری را  کنترل کنیم. اما می توانیم فرایند را طوری  پیش ببریم که بر طبق خواسته های ما باشد.

 • ارائه استدلال های محکم

استدلال یعنی ارائه دلیل، یعنی اینکه از انتخاب هایتان در مقابل در مقابل استدلال های مخالف دفاع کنید.

شما باید مهارت های فن بیان و گفت و گوی خود را  تقویت کنید.  مهارت هایی مانند اتیکت و آداب معاشرت، اعتماد به نفس  صحبت در جمع، تکنیک های جذابیت کلام، هوش کلامی می توانید به یک سخنران حرفه ای و تاثیر گذاری تبدیل شوید.

شما با یادگیری تکنیک های جذابیت کلام، دیگر به صورت یکنواخت صحبت نمی کنید.

تحقیقات در نیمه دوم قرن بیستم نشان می دهد که بسیاری از  جنبه های مغز حتی تا بزرگسالی نیز قابل تغییر هستند یا منعطف هستند. انعطاف پذیری مغزی، واژه ای است که به آن هر دو انعطاف سیناپس و غیر سیناپسی اطلاق می شود. مغز قابل رشد درجه بالاتری از انعطاف پذیری را نسبت به مغز نشان می دهد. این یعنی اینکه ما در هر سنی که هستیم، می توانیم برای یادگیری مهارت های جدید اقدام کنیم.

رابطه زبان بدن و فن بیان

 • درکی نسبی از رویداد های جاری داشته باشید

 تاثیر گذاری یعنی شکل دادن به افکار دیگران و پر کردن شکاف های موجود در آگاهی روزمره. در مواقعی که با مشکلات مختلفی روبه رو می شوید، لازم نیست در تمامی زمینه ها کارشناس باشید، همینقدر که درک نسبی از آن ها داشته باشید، کافی است.

شما برای تاثیر گذاری بیشتر باید دانش خود را به صورت تدریجی افزایش دهید.

 • مانند یک رهبر فکر کنید ( تاثیر گذاری)

افراد تاثیر گذار همیشه ترجیح می دهند که مانند یک رهبر در جلوی گروه حرکت کنند و همیشه در جمع ها سخنرانی کنند و مجلس را به دست بگیرند. داوطلب شدن یک آغاز فوق العاده برای یادگرفتن مدیریت است. همیشه به عنوان یک رهبر، به دیگران کمک کنید تا موفق شوند.

10 ویژگی مشترک، افراد کاریزماتیک

10 ویژگی مشترک، افراد کاریزماتیک

 • در همه حال حوسشان جمع است
 • انسانیت را در الویت قرار می دهند
 • به پیدا کردن استعداد های دیگران کمک می کنند
 • به زبان بدن خود توجه ویژه ای دارند
 • از ضعف ها، برای رشد خوشان استفاده می کنند
 • هرگز ادا در نمی آورند
 • عاشق زندگی کردن هستند و در لحظه حال زندگی می کنند
 • امیدوار هستند
 • دارایی هایشان را با دیگران شریک می شوند
 • بهترین خودشان هستند

تاثیر گذاری اولیه یا  ( Impression First )

تاثیر گذاری اولیه یا Impression First از جمله بحث هایی است که در آموزش زبان بدن و مهارت های غیرکلامی، مورد توجه قرار داده می شود. انسان ها راجب یکدیگر، به سرعت مورد قضاوت قرار داده می شوند.

تاثیر گذاری اولیه یا همان برداشت اولیه، تصویر و اولین برداشتی است که یک فرد در اولین ملاقات خود با فرد دیگر نسبت به او پیدا می کند.

این تاثیر گذاری اولیه ناشی از گستردگی  وسیعی از ویژگی هایی مانند : ظاهر فیزیکی، سن، صدا،  وضعیت اقتصادی و… مواردی هستند که فرد به دیگران القا می کند.

شخصیت های تاثیر گذار ایران

 

شخصیت های تاثیر گذار ایران

مریم میرزا خانی

مریم میرزا خانی یک ریاضی دان  قابل احترام و از اساتید دانشگاه استنفورد است. این فرد به عنوان اولین زن ایرانی در سال 2014 موفق به کسب مدال فیلدز که این مدال بالا ترین جایزه در ریاضیات محسوب می شود را دریافت کرد.

مهران مدیری

یک هنرمند واقعی است که در زمینه های متلفی فعالیت دارد و در همه آن ها به موفقیت رسیده است و به میزان زیادی، فردی تاثیر گذار محسوب می شود. مهران مدیری فردی است که با جذابیت کلامی  و رفتاری توانسته است حس خوبی را به دیگران انتقال دهد.

دکتر فیروز نادری

این فرد، مدیر بخش اکتشافات منظومه شمسی را بر عهده دارد. او یک فرد تاثیر گذار است که متولد کشور ایران در شهر تبریز است.

استاد پیام بهرام پور

پیام بهرام پور، مدرس سخنرانی و مهارت های  ارتباطی  است. این فرد موسس مجموعه آموزشی بیشتر از یک نفر، نویسنده بیش از 10 جلد کتاب مانند کتاب های از شنبه، تیغ، مهندسی  آرزوها، قله و…  است.

افراد تاثیر گذار زیادی در ایران وجود دارند که با رسالت خود توانسته اند به افراد بسیاری کمک کنند.

شماهم اگر دوست دارید جذابیت خودتان رو افزایش بدید و در حیطه خودتان محبوب باشید، پیشنهاد می کنم که با تهیه مینی دوره جذابیت روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

مینی دوره جذابیت

 

مینی دوره جذابیت

این دوره جذاب و عالی به شما کمک می کند تا به فردی تاثیر گذار و کاریزماتیک تبدیل شوید و مهارت هایی مانند فن بیان و ، کلام جذاب، زبان بدن را در خودتان تقویت کنید. شما با شرکت در این دوره، می توانید روی خودتان سرمایه گذاری کنید تا فردا شما نیز به یک فردی تاثیر گذار تبدیل بشوید. شما با شرکت در این دوره می توانید مسیر و رسالت شخصی خود را پیدا کنید و در این مسیر گام بردارید.

تفاوت بین اعتماد به نفس و خود شیفتگی

 در این دوره چه مطالبی ارائه می شود؟

 • ذهن قدرتمند
 • کلام جذاب
 • زبان بدن موثر

 این دوره توسط چه کسی آموزش داده می شود؟

این دوره توسط خانم دکتر مریم مبارکی تدریس می شود. این مدرس، مربی توسعه ی فردی و مهارت های ارتباطی است که به شما کمک می کند با بدست آوردن اعتماد به نفس و مهارت های کلامی  در زندگی  و شغلتون، به فرد تاثیر گذاری تبدیل شوید.

b2n

yun

Impact

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

یک پاسخ

 1. مقاله ی جالبی بود بنظرم و تا حدی تونست کمک کنه که بفهمم تاثیر گذاری تو کجاهای زندگی بدرد میخوره، من مینی دوره شما رو تهیه کردم و میخواستم ببینم دوره ی کامل تر هم هست، چون که واقعا به این مهارت نیاز دارم
  سربلند باشین♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.