راه های تسلط بر دیگران

راه های تسلط بر دیگران

راه های تسلط بر دیگران

داشتن یک ذهنیت خوب و مثبت نسبت به خود و توانایی های خود می تواند از یک سو شما را در رسیدن به اهداف و چشم انداز خود به جلو هدایت کند و از سوی دیگر به موفقیت شما کمک کند. این گونه می توانید بر افراد تسلط پیدا کنید.

یکی از راه های تسلط بر دیگران، همدردی با آن ها است. به همین منظور به شما توصیه می کنیم تا با دیگران همدردی کنید. شما می توانید در شرایط دشواری به دیگران کمک کنید ، اما به ندرت این اتفاق می افتد.

از خودتان بپرسید ” چرا؟ ” چون فکر می کنید که کاری از دست شما بر نمی آید در صورتی که این باور غلط است. به سادگی می توانید در حد توان خود با آن ها همدردی کنید و اینگونه می توانید بر آن ها مسلط و تا حدودی رفتار آن ها را پش بینی کنید.

ما می توانیم دیگران را متقاعد کنیم که با ما هم نظر و هم نظر باشند اما اگر به اندازه کافی بتوانیم از خودمان مراقبت کنیم و از دیگران حمایت کنیم، دیگران از ما الگو می گیرند و حتی ما را به دوستان خود نیز توصیه می کنند. شخصیت شناسی mbti

راه های تسلط بر دیگران در محیط 

راه های تسلط بر دیگران در محیط

از آنجا که انسان ها، شخصیت خود را از محیط می گیرند، به خاطر همین است که افراد باهوش هرگز به دیگران نمی گویند چگونه می توانند با آن ها کار کنند. در این مقاله پاسخ به این سوال به خوبی شرح داده شده است که چطور افراد باهوش و موفق، عادت های خوب را ایجاد می کنند و عادت های بد را نیز از بین می برند.

ما می توانیم دیگران را متقاعد کنیم که برخی از نظرات آن ها درست و گاها می تواند غلط باشد. بهتر است که از این روش برای متقاعد کردن مردم استفاده کنیم.

در واقع، بسیاری از افراد می خواهند چیزی را به ما بگویند که ما در حالت ایده آل آن را نداریم. از این رو، این سوال مطرح می شود که در چه سطحی از ایده ها، ما باید آنها را بیان کنیم. به همین دلیل، در اینجا دو نکته مهم را ذکر می کنیم که باید در طرح کلی استراتژی در نظر بگیرید:

1 . مخاطب خود را بشناسید و آنچه را که واقعا نیاز دارید به او ارایه دهید.

  1. پیام اصلی خود را به او برسانید.

پیام اصلی خود را به او برسانید

بهتر است که بدانید مخاطب شما چه کسی است و چه نیازی دارد. این گونه می توانید در جهت راستای رسیدن به اهداف او قدم بردارید. همچنین می توانید پیام اصلی خود و آن چه را که شما را به اهدافتان می رساند را به دقت بیان کنید.

ما می توانیم دیگران را متقاعد کنیم که به ما گوش کنند. همچنین بهتر است که به دیگران آموزش دهیم که می توانند کار بهتری انجام دهند و می توانیم به دیگران آموزش دهیم که کار بهتر انجام دهند و در زندگی بهتر عمل کنند.

اگر در یک گروه هستید یا فقط در یک محیط کاری و یا حتی به صورت شخصی فعال هستید، با توجه به اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و با این افراد به چه طریق ارتباط برقرار می کنید، می توانید از روش های مختلفی به آنها دسترسی پیدا کنید. این یکی از راه های تسلط بر دیگران می باشد.

متقاعد کردن دیگران کار بسیار ساده ای است اما می توان آن را به بهترین شکل به انجام رساند. اگر می خواهید دیگران را به انجام کاری وادارید، سعی کنید این کار را با کلمات مثبت و در مکان مناسب انجام دهید مهارت های غیرکلامی.

ایجاد حس مثبت در روابط با اطرافیان

ایجاد حس مثبت در روابط با اطرافیان

این کار باعث ایجاد حس مثبت در دیگران می شود که حتی ممکن است به شما برای انجام این کار انگیزه نیز بدهند.

یک مثال دیگر، وقتی که در محل کار خود نشسته اید و متوجه می شوید مدیرتان با لبخند از شما استقبال می کند و همچنین وقتی مدیرتان از شما درخواست های کوچکی می کند که انجام دادن آن ها می تواند باعث پیشرفت بیشتر شما شود.

خیلی اوقات افراد برای تغییر عادات خود دچار چالش می شوند. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، باید خودتان را برای تغییرات بسیار سخت و دشوار آماده کنید تا بتوانید دوباره با اعتماد به نفس و بدون هیچ چالشی این کار را انجام دهید. به این نکته توجه داشته باشید که رفع عادات بد آن ها یکی از راه های تسلط بر دیگران است.

b2n

yun

rizy

Ways to dominate others

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.