مهارت های مدیریت استرس

مهارت های مدیریت استرس

مهارت های مدیریت استرس

 

سلام دوستان تبریک می گم به شما، چون جزو 20 درصد از کسانی هستید که برای یادگیری خود ارزش قائل هستید و شروع به خواندن این مقاله ( مهارت های مدیریت استرس ) ارزشمند

کرده اید.

مدیریت استرس (  Stress Management ) روش هایی است که به افراد پیشنهاد می شود تا استرس خود را مدیریت کنند. امروزه استرس از بحث های رایج در بین افراد است.

در گذشته های دور بسیاری از مرگ و میر ها به دلیل عفونت یا بیماری ها اتفاق می افتاد. اما امروزه بیشتر مرگ و میرها بر اثر استرس شغلی و زندگی های امروزی اتفاق می افتد. از دانش آموزان تا کسانی که شاغل هستند، با این موضوع سرکار دارند و از استرس رنج می برند.

بسیاری از کسانی که وارد سایت ما می شوند، کسانی هستند که برای توسعه فردی و تبدیل شدن به یک فرد تاثیر گذار وقت می گذارند. وقتی شما در سنین جوانی هستید، به این معنا است که بسیاری از مهارت ها و موقعیت ها در شما تثبیت نشده است و شما برای یادگیری مهارت های جدید، وقت کافی را دارید.

بسیاری از افراد به دلیل اینکه، سرپرست یک خانواده هستند، استرس شدید تری را متحمل می شوند.

مهارت های مدیریت استرس و مقابله با آن برای تمامی افراد مناسب و ضروری است.

به دنبال استرس، بیمارهای زیادی به دنبال آن می آید و بسیار رایج است. بیمایر های ناشی از استرس در گروه بیماری های سبک زندگی یا ( Lifestyle Diseases ) طبقه بندی می کنند.

بیشتر بخوانید : آیا می دانید فن بیان و سخنرانی چیزهایی نیستند که این روزها مد شده باشد!‌

3 گام برای مدیریت استرس

 

شما عزیزانی که دارید این مقاله را مطالعه می کنید، حتما به دنبال مهارت های مدیریت استرس هستید. برای مدیریت استرس و کنترل آن، ما برای شما 3 گام مهم و اساسی را در ادامه آورده ایم.

 • گام اول _ آشنایی با استرس و تعریف آن

 

گام اول _ آشنایی با استرس و تعریف آن

استرس یک واژه گسترده و رایج می باشد که کعنای آن دچار سوئ برداشت های زیادی شده است و تعریف های نادرست و مهتلفی را راجب استرس ارائه می دهند.  انواع مختلفی دارد و بسسته به شرایط افراد متفاوت می شود.

 • استرس شغلی
 •  امتحان
 •  مالی
 •  پرواز
 •  سخنرانی
 •  رانندگی
 •  امتحان و کنکور

این استرس ها نمونه هایی از رایج ترین استرس ها هستند که تمامی افرا آن را تجربه کرده اند. بعد از اینکه شما تعریف دقیق استرس را تجربه کردید، متوجه این موضوع می شوید که بسیاری از تعاریف به استرس مربوط نیستند. ما برای مدیریت  استرس خود باید باید تعریف دقیق آن را بدانیم و  و ریشه آن را بشناسیم.

واژه استرس اولین بار توسط  هانس سلی در دهه چهلم میلادی  به کار برده شد. تجربه استرس برای افراد، تجربه بدی نیست. وقتی شما استرس بیش از حد ممکن را متحمل می شوید می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود. استرس شرایطی است که افراد مجموعه خواسته و مهارت ها از مجموع خواسته هایی هایی که از آن ها  انتظار می رود، بیشتر است.

در گام اول ما باید به این درک برسیم که مدیریت استرس  به این معنا نیست که ما استرس را به طور کلی از زندگی خود حذف کنیم. بلکه به معنای این است که در هنگام مواجه شدن با آن، استرس خود را آگاهانه کنترل کنیم.

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید در آزمون شخصیت شناسی MBTI با توجه به پاسخ به سوالات، ابتدا 4 جنبه از شخصیت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 • گام دوم _ آشنایی با انواع استرس

 

گام دوم _ آشنایی با انواع استرس

شما با آشنا شدن انواع استرس می توانید استرس خود را مدیریت کنید و با مهارت های مدیریت استرس آشنا شوید. سه نوع از اصطلاح استرس وجود دارد که شامل :

 • استرس لحظه ای ( Acute Stress )
 •  مزمن (Chronic Stress )
 • استرس مکرر (Episodic Stress )

مهارت های مدیریت استرس این سه نوع از استرس با یکدیگر متفاوت است.

مدیریت لهجه

گام سوم _ آشنایی با برخی از منشاء های استرس

 

گام سوم _ آشنایی با برخی از منشاء های استرس

برای مهارت های مدیریت استرس باید با برخی از منشاء های استرس، آشنا شویم. خیلی از افراد در دوران دانشگاه و مدرسه خود، استرس زیادی را برای امتحان و کنکور متحمل می شوند. ما نمی توانیم به راحتی رویداد های استرس زا را با یکدیگر مقایسه کنیم.

برای مثال وقتی شما، موقعیت شغلی جدید را تجربه می کنید که در آن تخصص و مهارت ندارید، در این صورت استرس زیادی را متحمل می شوید. شما باید منشاء استرس خود را پیدا کنید و بعد از آن مهارت های مدیریت استرس را روی آن پیاده سازی کنید.

بیشتر بخوانید : آیا می دانید استرس یکی از نشانه های نداشتن اعتماد به نفس است.

یادگیری مهارت های جدید در حیطه توسه فردی، دانش شما را افزایش می دهد و باعث می شود، استرس کمتری را تجربه کنید.

b2n

yun

Stress management skills

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.