نشانه های عزت نفس در زنان

نشانه های عزت نفس در زنان

نشانه های عزت نفس در زنان

 

با افزایش نشانه های عزت نفس در زنان می توان یک جامعه و یک خانواده را دربسیاری ازمسائل ومشکلات نجات داد. جامعه ای که درآن زنان عزت نفس نداشته باشند، جامعه ای افسرده است . درواقع بالا بردن عزت نفس در زنان یکی از ارکان اصلی درآموزش های روانشناسی وتوسعه ی فردی است، به علت اهمیت این مسئله، شاخه ای درعلم روانشناسی برای مطالعات زنان اختصاص یافته است. هرچقدرعزت نفس زنان بالاتر باشد، خانواده هایی شاد و به دنبال آنها جامعه ای شاد تر را تجربه می کنیم .

عزت نفس یعنی آنکه ما خودمان رابه عنوان یک زن، با تمامی ویژگی های خوب وبدی که داریم پذیرا باشیم و برای خودمان ارزش قائل شویم . اگر شما به عنوان یک زن این حس ارزشمندی را نداشته باشید نمی توانید فرزندان شاد وموفقی را به جامعه تحویل دهید.

دردوران مدرسه که دوران مهمی است همه ی ما نیاز به مهارت های ضروری مانند اعتماد به نفس و عزت نفس داریم که متاسفانه به ما آموزش داده نمی شود. بنابراین در طول زمان و روبه رو شدن با مشکلات و چالش های زندگی ، با کمبود عزت نفس خود مواجه می شویم.

اینجاست که ضروری بودن وحس نیازاین مهارت را درخودمان به شکلی جدی حس می کنیم. بخاطر بافت سنتی و آموزش هایی که زنان را دعوت به خویشتن داری بیش از حد و عدم ابراز وجود می کند ، زنان جامعه ی ما عزت نفس کمتری نسبت به مردان دارند. شما به عنوان یک زن  قبل ا ز شروع رابطه وازدواج بایدعزت نفس خودتان را به خوبی تقویت کنید. اگر با عزت نفس پایین وارد یک رابطه شوید، آسیب های جدی مانند وابستگی بیش ازحد ،عدم احساس ارزشمندی و نیاز به تایید دیگران را تجربه خواهید کرد و در برابر چالش های زندگی مشترک نمیتوانید تصمیمات درستی اتخاذ کنید .

توسعه فردی

نشانه های عزت نفس در زنان

عزت نفس چیست؟

 

عزت نفس، از شخصیت و روان فرد در جامعه امروزی که  پر ازچالش است محافظت می کند. اکثر تصمیماتی که ما در زندگی می گیریم، براساس ارزش هایی است که به آنها باور داریم.

درادامه این مقاله ارزشمند ، شما با راهکار های عزت نفس درزنان آشنا می شوید که با به کارگیری آنها زندگی شادتر و البته هدفمندانه تری را تجربه خواهید کرد.        

اولین راهکار برای افزایش عزت نفس در زنان خودشناسی است.

در واقع لازمه موفقیت درهر زمینه ای خودشناسی است. برا رسیدن به خودشناسی ، شناخت خود و مهارت هایی که دارید، بسیار مهم است.

این مهارت باعث می شود شما به تمامی استعداد ها و مهارت هایی که دارید پی ببرید.

خودشناسی یکی ازمهم ترین مهارت هایی است که باعث می شود سریع تر به موفقیت برسید.

برای تقویت مهارت خودشناسی باید تمرین هایی را انجام دهید. به عنوان مثال شماباید قبل ازهرتصمیمی از خودتان بپرسید دلیل تصمیماتی که می گیرید چیست؟

وتاثیر آنچه که انجام میدهید را دردورنمای زندگی خود بسنجید. فن بیان

درتصمیمات دقت کنید و برای آن ها  دلایل خوب وبد بیاورید. وقتی دلایل و نکات مثبت آن کار زیاد بود، تصمیم نهایی خود را بگیرید. این روند باعث می شود درصورت شکست درآن تصمیم ، مسئولیت کارو رفتارخودتان را بپذیرید و کسی را مقصرندانید. خودشناسی یعنی اینکه انگیزه و دلیل انجام یک کار یا رفتار بر چه اساس بوده است.

یکی از راه های خودشناسی این است که نقاط ضعف و قوت خودتان را قبول کنید. کسی که چنین موضوعی را قبول نمی کند، به این معناست که به خودشناسی نرسیده و خودش را قبول ندارد.

نشانه های عزت نفس در زنان

عزت نفس در زنان

 

رسیدن به مهارت خودشناسی به شما کمک می کند مسائل خودتان را ببینید،آنها را بپذیرید وکمتر  خودتان را با دیگران مقایسه کنید.

به عنوان یک زن قدرتمند خودتان را بشناسید و برای خودتان ارزش قائل شوید واز خودتان مراقبت کنید.

یکی از کلیدی ترین راه های افزایش عزت نفس در زنان این است که باید از خودشان مراقبت کنند ، وخود مراقبتی  یعنی کارهایی را انجام  دهند که به سلامت روح و جسمشان کمک کند . علاوه بر صحبت های گفته شده لازم است که در حیطه ی روابط با دقت عمل کنند، معیارهای خود رابشناسند و استانداردهای خودشان رافراموش نکنند.

به عنوان یک زن با تمام مشغله های زندگی و کاری که دارید، زمانی را برای سلامت جسم و روحتان اختصاص دهید. مثلا به پیاده روی بروید یا دررشته ورزشی که دوستش دارید، ثبت نام کنید. ورزش کردن به علت تولید هورمون های شادی باعث می شود شما از نظرفیزیکی سالم وازنظر روحی احساس شادابی و آرامش داشته باشید.

برای آرامش خودتان ، مدیتیشن انجام دهید. متاسفانه بسیاری از زنان به دلیل اتفاقاتی که در خانواده همسر وخودشان می افتد خود خوری می کنند ودائما نشخوارذهنی دارند که این علامت گیرافتادن در چاله های ذهنی است.

مدیتیشن قبل از خواب و بعد از بیدار شدن به شما کمک می کند تا بسیاری ازافکار منفی را کنار بگذارید وحس آرامش داشته باشید.

هرچقدرآرامش ذهن بیش تر باشد زندگی شما به سمت شادی ونظم سوق پیدا می کند.

درکارهای خانه با آرامش رفتار کنید. مدام غر یا  اعتراض نکنید. شما بسیارارزشمند هستید وبا غر زدن فقط  خودتان را عذاب می دهید.

به تغذیه خودتان اهمیت بدهید. اول ازغذاهای مغذی و بدون ضرراستفاده کنید. مصرف قندهای صنعتی را به حداقل برسانید وبعد ازآن رژیم غذایی مناسب بگیرید. درطول روزآب فراوان بنوشید.

تاثیر گذاری

نشانه های عزت نفس در زنان

عزت نفس  شامل موارد زیر است :

 

  1. خودشناسی
  2. خوددوستی
  3. استقلال مالی
  4. عدم توجه به گذشته
  5. کسب مهارت های جدید
  6. هدف گذاری
  7. ایمان به توانمندی های خود

یکی ازکارهایی که به شما انگیزه می دهد و باعث می شود اززندگی خودتان لذت ببرید، شکر گزار بودن است. یک دفترچه با خودتان بردارید و بابت آنچه که خداوند به شما داده است شکرگزار باشید. باید تلاش کنید عزت نفس خودتان را ارتقا دهید ودرمسیر پیشرفت قدم بگذارید، حتی اگردر جامعه ای سنتی یا مرد سالار زندگی می کنید شما باید برای خودتان و ارتقا شخصیتتان زمان بگذارید.

نشانه های عزت نفس در زنان

عزت نفس درزنان یکی ازمسائل مهم و حائز اهمیت است. اگر دوس دارید به عنوان یک زن عزت نفس خودتان رابالا ببرید ، لطفا به قسمت محصولات سایت نگاهی بیندازید. توسعه فردی و یادگیری مهارت هایی مانند فن بیان ، شخصیت شناسی   MBTI ، اتیکت وآداب معاشرت باعث می شود عزت نفس شما افزایش یابد .

مهارت های غیر کلامی

b2n

yun

Signs of self-esteem in women

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.