کاریزما چیست؟

کاریزما چیست؟

کاریزما چیست؟

 

سلام دوستان کاریزما چیست؟ کاریزما یعنی این که بتوانید اطرافیانتان را جذب کنید و مجذوب و تحت تاثیر قرار دهید. معمولا  تشخیص یک فرد کاریزماتیک، آسان است. کاریزما نوعی خصوصیت است که برخی از افراد آن را دارند. به این افراد کاریزماتیک می گوییم. افرادی که ویژگی کاریزماتیک بودن را دارند، در ارتباط با دیگران چه در تعامل های عادی روزمره و چه به عنوان یک الگو و یک فرد الهام بخش، در لایه های عمیق احساسی بر روی دیگران تاثیر می گذارند.

افراد با شنیدن کلماتی مانند جذاب بودن، جذبه داشتن و… ویژگی کاریزماتیک در ذهن آن ها تداعی می شود.

برای پاسخ به سوال کاریزما چیست؟ باید بگوییم  واژه کاریزما (charisma   ) را می توان مجموعه ای از  صفت ها و رفتارهایی تعریف کرد که با  کنار هم قرار گرفتن آن ها، شخصیت فرد، جذاب و اثرگذار و الهام بخش باشد.

در نهایت کاریزما نتیجه مهارت های ارتباطی و بین فردی است. می توان کاریزمای خود را توسعه و بهبود بخشید. افراد کاریزماتیک افرادی با اعتماد به نفس هستند و یا حداقل این توانایی را دارند که با اعتماد به نفس  به نظر برسند.

اغلب افراد کاریزماتیک، دارای اعتماد به نفس بالایی هستند. امروزه واژه کاریزماتیک با جذابیت مترادف شده است.

شخصیت کاریزماتیک چه کسی است؟ شخصیت کاریزماتیک، شخصیتی است که برای دیگران جذاب است.

اصطلاحا به کسی که کاریزماتیک است، می گویند مهره مار دارد. افراد کاریزماتیک در هر جمعی که وارد می شوند، مانند آهن ربا افراد را به سمت خود جذب می کنند.

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید با شرکت در آزمون شخصیت شناسی MBTI سایت مریم مبارکی، اطلاعات دقیق و باورنکردنی از خود و نحوه رفتارتان با محیط اطراف بدست می آورید؟

کاریزما

 

در لغت نامه هریتیچ (American Heritage Dictionary ) کاریزما به این صورت تعریف می شود؟

کاریزما به ویژگی های شخصی و کمیاب در رهبران گفته می شود که وفاداری  و اشتیاق  خالص و عمیق و مورد پسند مخاطبان ایجاد می کند.

نویسنده این کتاب راجب کاریزما می گوید:

توانایی ایجاد ارتباط به سادگی، اثرگذاری فکر شما  بر دیگران، الهام بخشیدن به دیگران برای رسیدن به موفقیت بیشتر و ایجاد همراهی  وفادار.

ویژگی های شخص کاریزماتیک

 

ویژگی های شخص کاریزماتیک

در جواب سوال کاریزما چیست؟ کاریزما و داشتن یک شخصیت کاریزماتیک، نقش مثبتی در شغل و روابط اجتماعی ما دارد.

 

 

 

 

 

 

  • صدا

در بسیاری از موارد و در برخورد اول با افراد، صدای شما می تواند تاثیر زیادی در مخاطب داشته باشد. یک صدای رسا و باصلابت، یکی از رکن های کاریزماتیک بودن است. صدای ما و نوع صحبت کردن ما، می تواند تاثیر زیادی در جذب و دفع طرف مقابل ما دارد.

  • تجسم کردن

قدرت تصویر سازی و تجسم کردن به چیزی که می خواهید تبدیل شوید و مسیری که در پیشرو دارید، به شما کمک می کند که حساب شده تر پیش بروید. این حساب شده پیش رفتن، نوعی کاریزماتیک بودن و داشتن هدف است.

  • اصول کاریزماتیک بودن

کاریزما چیست؟ و چه اصولی را باید برای تبدیل شدن به یک شخصیت کاریزماتیک رعایت کنیم؟

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید مهارت‌های توسعه فردی به شما کمک می‌کند شخصیتی قوی داشته باشید !

  • خوش بین و امیدوار باشید

 

خوش بین و امیدوار باشید

 

سعی کنید همیشه پر انرژی و خوش بین باشید. سعی کنید در هر جمعی که وارد می شوید به جای اینکه انرژی خود را با اعصبانیت  و اخم هدر بدهید، لبخند بزنید و پر انرژی باشید. خوش بینی، نگرش مثبتی است  به جهان پیرامون. یک فرد خوش بین  همیشه در تلاش است که  دنیا را به صورت بهتری ببیند.یک فردی که کاریزما دارد و کاریزماتیک است، همیشه سعی می کند خوش بین و امیدوار باشد.

سخنور کیست؟

 

  • سپاسگذار و قدردان باشید

همیشه و در همه حال از دیگران بخاطر کار هایی که برای شما انجام می دهند، قدردان باشید. خانواده و دوستانتان را  از صمیم قلب در آغوش بگیرید و به آن ها اعتراف کنید که دوستشان دارید. در مقابل قدردانی و  سپاسگذاری، انتظاری از دیگران نداشته باشید.

  • شنونده خوبی باشید

یکی از ویژگی های کاریزما بودن، این است که شنونده خوبی باشیم. امروزه افراد به دلیل مشغله های کاری و مشکلات زندگی، حوصله شنیدن حرف های دیگران را ندارند. اگر پای درد و دل های دیگران بنشینید، می توانید شخصیت طرف مقابلتان بهتر بشناسید و به طور کلی، بینش خود را در مورد طبیعت انسان ها وسعت بدهید. مدیریت لهجه

  • هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید

 

هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید

یکی از ویژگی های مهم افراد کاریزما، این است که این افراد همیشه در حال یادگیری و رشد هستند تا دانش خود را ارتقا بدهند و پیرامون خود را بهتر بشناسند. اگر شما  بتوانید در مورد موضوعات مختلفی صحبت کنید، دیگران راحت تر به سمت شما متمایل خواهند شد.

  • در جمع سخنرانی کنید

یکی از ویژگی های مهم  کاریزماتیک بودن این است که راحت در جمع های مختلف صحبت و سخنرانی کنید. وقتی در  مقابل جمع های مختلف صحبت می کنید می توانید مشاهده کنید که دیگران مسحور کاریزما و جاذبه ی شخصیت شما می شوند.

 

نکاتی که گفته شد، تنها بخشی از اصول شخصیت های کاریزما و پاسخ به سوال کاریزما چیست؟ بودند. شما با مطالعه این مقاله و مقاله های بیشتر روی سایت ما مانند مقاله فن بیان می توانید، ویزگی های کاریزماتیک بودن را در خودتان تقویت کنید.

b2n

yun

iwo

What is Charisma?

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.